2 Ağustos 2009 Pazar

HAZİN BİR DİYALOG


Savunduğunuz şey her ne ise, elbette önce onu benimsemeniz ve o şey hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmanız olmazsa olmaz bir gerekliliktir ama ondan da önce onu sahiplenmeniz, bütün samimiyetinizle, yürekten ve " gerçekten" benimsemiş olmanız gerekir.


Aşağıda, genç bir Türk evladının okulundaki kimi Atatürk karşıtı insanlarla yaptığı tartışmalarda cevap veremediği(!) ve benim burada zikretmeye gerek görmediğim, M. Kemal hakkındaki malum ve aşağılık iftiralar için belge arayışına girdiğine dair aramızda geçen bir diyaloğu, bir durum tespiti yapmamıza yararı olur ümidi ile sizlerle paylaşma gereği duydum. Buyrun:


(Bir önceki, malum iftiraları içeren iletiyi atlıyorum ve diğer iletileri aynen yazıldığı şekli ile yayınlıyorum)


Alıntı:


Asıl İleti Sahibi Türk...


Arkadaşım bu konuda ben çok duyarlıyımdır.Konu Türklükse, Atatürk se ben elimdeki belgelerle olayı anlatmaya çalışırım .Çünkü sadece söz etkilemeye doğru olsa bile yetmiyor.Bu konuyu kasıtlı olarak açmadım.Gündemi de doldurmak gibi bir niyetim yok olamazda.Benim sizden istediğim konuyu arkadaşlara anlatırken belgeler sunmak.İlginiz için teşekkürler ...Cevap:


KANITI DA BELGESİ DE BU MİLLETİN KENDİSİDİR, YOKTAN VAR EDİLEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ'DİR! AYRICA, DANGALAK VE HAİNLERİN BELGELERLE İKNA EDİLEBİLDİĞİNİ TARİH YAZMAMIŞTIR! BANA KALIRSA DUYARLILIĞINIZI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİN!

NOT: İLLÂ DA BELGE GEREKİYORSA ELİNİZİN HEMEN ALTINDA "İNTERNET" VAR, BİNLERCE, MİLYONLARCA BELGEYE ANINDA ULAŞABİLİRSİNİZ!
Alıntı:


Asıl İleti Sahibi Türk...


Kendiniz düşüncenizde haklısınız kendinize göre ama benim açtığım bu konuyla söylediklerinizin hiç bir bağlantısı yok.Milliyetçilik böyle basit konularla ölçülmez.Sonuçta öne sürdüğüm bir fikir yok.Sadece belge istiyoum dedim.Evet haklısınız örütağ var ama ben daha doğru bilgilere buradan ulaşabilirim umuduyla yazdım buraya.Tartsşmak yerine bana belge sunsaydınız bana yeterdi.Ama yapmadınız canınız sağolsun.Bu arada sonuna kadar Atatürkçüyüm.Bu konuda kasıtlı bir konu değildi.Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Saygılar...

BAYRAĞI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR;
TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR...
Cevap:


Bütün iyi niyetimle ve bu konuda son kez şunları söylemek isterim.

1-Milliyetçilik bir ruh ve yaradılış meselesidir. Ölçüsü; ecdada ve vatana saygı, hürmet ve minnettir. Onları aşağılamaya kalkışanlara hakettikleri cevabı verebilmektir.

2-Evrensel hukukun en temel ilkelerinden birisi de; "Müddei iddiasını ispatla mükelleftir" sözüdür. Yani; "iddia sahibi iddiasını ispat etmekle yükümlüdür" Öyleyse bırakın bu aşağılık iddiaları ortaya atanlar, iddialarını önce kendileri ispat etsinler! Bizim aşağılık iftiralara cevap vermekle kaybedecek zamanımız yok!

3-Kaldı ki, bu söylenenler bir iddia bile değil sadece alçakça iftiralardır. Şayet iftiralarına devam ederlerse cevap olarak kendilerine belge değil başka bir şey "ibraz" edilir!

4-Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl ve hangi şartlar altında kurulduğunu yeniden gözden geçiriniz. Sıradan ve zaaflarına yenik düşmüş ve sûfli bir insanın böylesine olağanüstü işleri becerip beceremeyeceği konusunda kendi kafanızda yeniden bir sorgulama yapınız! Varacağınız hükme göre de zaten kendiliğinizden kimliğinizin nereye ait olduğu veya olması gerektiğini kolaylıkla anlarsınız!

Bilmem yeterince açık bir izahat oldu mu?(10.06.2007)

0 yorum:

Yorum Gönder

 

"Allahsız Oğlu Allahsız"

Firavunların Laneti ile Damgalandı: "Allahsız Oğlu Allahsız" - Açık İstihbarat

Sizi artık ne gücünüz, ne malınız mülkünüz, ne gizli hesaplardaki paranız, gizli ortaklıklarınız, sansürünüz, RTÜK'ünüz, her yıl yenisini yaptırmakla övündüğünüz hapishaneleriniz, eteğinizi öpen basınınız, biat etmiş yargıçlarınız, silah arkadaşları bin bir iftirayla tutuklanırken size topuk selamı veren generalleriniz;

Ne öfke ve kin kusan diliniz, korku filmine dönen çehreniz, yalakalarınız, dalkavuklarınız, jurnalcileriniz, gaz bombalarınız, özel yetkili mahkemeleriniz, 'akilleriniz'...

Allah'ı kandırmak, güya günahlarınızın kefaletini ödeyip sıyırmak amacıyla, halkın parasıyla inşa ettirmeye giriştiğiniz cami-mabed'leriniz..

Hiç birisi kurtaramayacak demektir...

Devamı...

Perdenin arkasında hava kötü

Sürece Diyarbakır'dan bakınca...


Örgütün gizli ajandasını anlamamız
için son iki gün içinde yerinde teyit ettiğim üç noktayı kayda geçeyim:

1- Örgüte katılım artıyor.Yeni yapıda rol almak için dağa çıkanlar artıyor. Burada örgütün şöyle bir taktiği var. Çekilme adı altında gidenlerin ciddi bir kısmı bu yeni katılımlar. Bir yandan da tecrübeliler içeride bekletiliyor. Hem bölgedeki koordinasyonu yapıyorlar hem de olası bir yol kazası sonrası çatışmaya hazır bekliyorlar. Plana göre ekime kadar tecrübeliler çıkmayacak. Sonra da kar kış bahanesiyle kalmaya çalışacaklar.

2- PKK ağır silahlarını ve bombaları belli bölgelerde depoladı.
Etraflarını da bubi tuzakları ve mayınlarla çevirdi. Dolayısıyla ihtiyaç halinde lojistik sorunu yaşamayacak. Asker bir şekilde buralara girmek isterse de ağır zayiat verecek.

3- Örgüt bu süreci legalleşme dönemi olarak gördüğü için önceki gün yeni bir kampanyanın startını verdi. Bundan sonra herkes evine ve işyerine Öcalan posterleri asacak.

4- Örgüt uyuşturucu ekimine hız vermiş. Diyarbakır kırsalı esrar tarlalarıyla dolu. Diyarbakır neredeyse suç ihraç ediyor. 'Nasıl olsa çözüm sürecindeyiz operasyon olmaz' diye köylüleri de baskı altına almışlar.

Başka örnekler de vermek mümkün. Yani örgüt bir yandan çözüm/barış diyor ama öbür taraftan başka bir ajandanın yol haritasını uyguluyor.