17 Ekim 2013 Perşembe

Bunu anlamak bu kadar mı zor?..


Yalancı bir serabın ardına düşerek olmadık hülyalarla ömür geçirenler, en yalın mantık süzgeçlerine müracaat etme gereği bile duymadan ve adeta kör bir inatla "olmayan bir tarih" yaratmak ve bunun üzerinden bu millete yeni bir gelecek çizmek için beyhude bir şekilde çabalayıp duruyorlar.

Halbuki, önümüzde aşılmayı bekleyen daha nice sarp yamaç varken, tarihin gören gözler önüne apaçık serdiği gerçeklerden yüz çevirmek, tarihe değil ancak ona yüz çevirenlere zarar verecektir. Saplantılı bir tarih anlayışı ile hareket eden, kendi rüyalarını hakikatmiş gibi halka aktarmaya kalkanların ve bu tipten insanların ardına düşenlerin sonu hüsrandır. İnsan; aklın, bilimin ve gerçeklerin ışığında yürüdükçe felah bulur, ileriye gider ve rahat eder. Akıldan ve realiteden kopuk ütopyaların arkasına düşerek mahvolmamış hiç bir millet yoktur!

Bütün bunları şunun için tekrar tekrar yazıyor ve söylüyoruz ki, dünya tarihi için daha dün mesabesinde olan olaylar dahi, kendilerini tarihçi olarak tanıtan ama aslen malûm bir zihniyetin hizmetinde bulunan bir kısım propagandistler tarafından çarpıtılmaya kalkışılmakta ve tarihimiz, bölgemizi kendi çıkarları doğrultusunda yeniden şekillendirmeye çalışanların anlayışına uydurulmaya, ya da o anlayışla uyumlu hale getirilmeye uğraşılmaktadır.

Allahtan ki, bunların arkasına düşerek kendi tarihlerini inkâr edenleri ayıktıracak namuslu aydınlar da yok değil. Bunlardan biri de gazeteci Hayrullah Mahmud ve günlük yazılarını koyduğu "ultra-turkler.blogspot.com" adresli bloğundaki; "Ayniyle vaki ve/veya 2007'de "ters ayak" üzerinde yakalanmanın neticesi?!"  başlıklı makalesinin bir yerinde şu çarpıcı tespitleri yapıyor:"Sevr'e imza attıran Vahideddin'i kahraman ilan etmeye çalışanlar, kimdir, akılları nasıl çalışmaktadır?!
Elcevap: ?!
AKP & Gülen gibi çalışmaktadır.
Nokta.

...

Nitekim...
Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kuran kadro, Osmanlı'nın içinden, büyük savaşlardan gelen yorgun ama inanç'lı bir kadro!
Yani?!
Lozan, o günün matematiğinin ürettiği bir barış / çözüm metni!
Küresel aks'ta genç Cumhuriyet, Osmanlı'nın ortaya koyamadığı güç ve irade'sini ortaya koyuyor!
Sevr'e imza atan Vahideddin'e övgü düzenlerin, her nedense hiç sormak akıllarına gelmiyor:
Osmanlı, neden Sevr gibi bir metne imza atmak zorunda kalmıştır?!
Neticede Sevr de bir "barış" anlaşmasıdır!?
Osmanlı'yı tasfiye eden bir barış anlaşması!
Amaç, Osmanlı'nın tasfiyesi ise başta Padişah Vahideddin olmak üzere, Damad Ferit vb isimler hepsi, el birliği ile devlet iradesi'ni tasfiye ettiler.
"Barış" anlaşması adı altında teslimiyet'i, tasfiyeyi seçtiler!"

...

Bu satırlardan sonra, şimdi bir durun ve düşünün:

Bütün bunları okuduğunuz halde bu soru ve tespitlere hâlâ bir karşı cevap arama telaşına düşenlerden misiniz, yoksa aklıyla, vicdanıyla gerçeklere teslim olanlardan mı?..

Ve son olarak: Enini sonunu düşünmeden, büyük bir zevkle yıkmaya çalıştığınız, bin bir emekle kurulmuş bir yapının altında kalıp kalmayacağınızın hesabını-kitabını iyi yaptığınıza da gerçekten inanıyor musunuxz?...1 yorum:

Adsız dedi ki...

Yerel Seçim tartışmalarının aksine, asıl dikkat çekilmesi gereken nokta olarak seçim anketi sonuçlarına bakılması gerekiyor. Birçok anket şirketi, sık sık seçim anketi yapıyor ancak hepsinde farklı sonuçlar ortaya çıkıyor.

Yorum Gönder

 

"Allahsız Oğlu Allahsız"

Firavunların Laneti ile Damgalandı: "Allahsız Oğlu Allahsız" - Açık İstihbarat

Sizi artık ne gücünüz, ne malınız mülkünüz, ne gizli hesaplardaki paranız, gizli ortaklıklarınız, sansürünüz, RTÜK'ünüz, her yıl yenisini yaptırmakla övündüğünüz hapishaneleriniz, eteğinizi öpen basınınız, biat etmiş yargıçlarınız, silah arkadaşları bin bir iftirayla tutuklanırken size topuk selamı veren generalleriniz;

Ne öfke ve kin kusan diliniz, korku filmine dönen çehreniz, yalakalarınız, dalkavuklarınız, jurnalcileriniz, gaz bombalarınız, özel yetkili mahkemeleriniz, 'akilleriniz'...

Allah'ı kandırmak, güya günahlarınızın kefaletini ödeyip sıyırmak amacıyla, halkın parasıyla inşa ettirmeye giriştiğiniz cami-mabed'leriniz..

Hiç birisi kurtaramayacak demektir...

Devamı...

Perdenin arkasında hava kötü

Sürece Diyarbakır'dan bakınca...


Örgütün gizli ajandasını anlamamız
için son iki gün içinde yerinde teyit ettiğim üç noktayı kayda geçeyim:

1- Örgüte katılım artıyor.Yeni yapıda rol almak için dağa çıkanlar artıyor. Burada örgütün şöyle bir taktiği var. Çekilme adı altında gidenlerin ciddi bir kısmı bu yeni katılımlar. Bir yandan da tecrübeliler içeride bekletiliyor. Hem bölgedeki koordinasyonu yapıyorlar hem de olası bir yol kazası sonrası çatışmaya hazır bekliyorlar. Plana göre ekime kadar tecrübeliler çıkmayacak. Sonra da kar kış bahanesiyle kalmaya çalışacaklar.

2- PKK ağır silahlarını ve bombaları belli bölgelerde depoladı.
Etraflarını da bubi tuzakları ve mayınlarla çevirdi. Dolayısıyla ihtiyaç halinde lojistik sorunu yaşamayacak. Asker bir şekilde buralara girmek isterse de ağır zayiat verecek.

3- Örgüt bu süreci legalleşme dönemi olarak gördüğü için önceki gün yeni bir kampanyanın startını verdi. Bundan sonra herkes evine ve işyerine Öcalan posterleri asacak.

4- Örgüt uyuşturucu ekimine hız vermiş. Diyarbakır kırsalı esrar tarlalarıyla dolu. Diyarbakır neredeyse suç ihraç ediyor. 'Nasıl olsa çözüm sürecindeyiz operasyon olmaz' diye köylüleri de baskı altına almışlar.

Başka örnekler de vermek mümkün. Yani örgüt bir yandan çözüm/barış diyor ama öbür taraftan başka bir ajandanın yol haritasını uyguluyor.