1 Aralık 2011 Perşembe

Irak ne alemde?Topraklarında "kitle imha silahları" olduğu gerekçesi ile Saddam Hüseyin liderliğinde hayatiyetini sürdüren Irak devletini 20 Mart 2003'te işgal etmek için harekete geçen ABD, bu harekât sonrasında mevcut Irak yönetimini devirerek Irak'ı işgal etmiş ve bilâhare Saddam Hüseyin ve yakın çevresini idamla cezalandırarak, bu ülkede kendine göre bir yönetim kurmuştu. Bu işgal sonrasında Irak'taki güçlerini azaltacağını ve Irak'ı "tedricen" boşaltacağını beyan eden ABD'nin arkasında kaos içinde boğuşan bir Irak bırakacağı ise aşikâr. Daha uzun yıllar sükuna kavuşma şansı bırakılmayan Irak'tan gelen son görüntüler ise aşağıda:North Carolina'ya gitmek üzere yüklenen Abrams Tankları
El-Esad Hava Üssünden ülkelerine dönmek üzere uçağa binen askerler
Bağdat üzerinde devriye gezen Black Hawk Helikopterinden bir görüntü
Bağdat'ın batısı, Gazalya'da bulunan ABD üssü duvarları dibinde Bağdatlı kadınlar
Rumalia, Basra'da suikast sonucu delinen petrol boru hattı
Bağdat yakınlarında savaş hurdalığı...(7 Ağustos 2011)
Erbil'de kadınlara hizmet vermek üzere 3 arabalık bir taksi şirketi kuran 25 yaşındaki inşaat mühendisi Lana Hoshabaan
Ürdün milli takımını 3-1 yenen Irak milli takımının zaferini kutlayan Bağdatlı gençler (15 Kasım 2011)
Camp Liberty / Bağdat (11 Eylül 2011)
Erbil'de bowling salonu (25 Eylül 2011)
Kerbela'da bombalı saldırı (25 Eylül 2011)
Kutsal yerleri ziyaret için gelen Şii hacıların otobüsünün bombalanması sonucu hayatını kaybeden 22 Şiinin cenaze töreni (13 Eylül 2011)
Ümm-el-Kura camiinde (Bağdat) bir intihar bombacısı kendi ile beraber onlarca kişiyi de öldürdü. Geride kalanar içinde kanlar içinde bu Kuranı Kerim de vardı. (29 Ağustos 2011)
Al-Faw Sarayında Amerikalı askerler (Bağdat / 7 Kasım 2011)
Iraklı ressam Abdülrezzak El Adubi stüdyosunda (Bağdat / 26 Temmuz 2011)
Babalarının Irak'tan dönmesini bekleyen Amerikalı iki kız kardeş (Hawaii- 21 Kasım 2011)
"No turning back" (Geri dönüş yok) adlı bir kitap yazan, mayın nedeni ile Irak'ta iki ayağını kaybeden ABD'li asker Brian Anderson kitabı hakkında konuşurken...(Illinois-30 Ekim 2011)
Saddam Hüseyin'in altın kaplamalı AK-47 Kaleşnikov'u ve keskin nişancı tüfeği Askeri İstihbarat Dairesinde özel bir muhafaza içerisinde sergileniyor. (29 Eylül 2011)
Geri çekilen ABD kuvvetlerine koruma sağlayan 79. Keşif filosuna bağlı bir F-16 (9 Kasım 2011)
Silah kaçakçıları ile çatışma... (8 Ağustos 2011)
Bağdat'ın 100 Km. kuzeyinde bulunan Samara'daki Ulu Cami ve onun spiral minaresi (30 Ağustos 2011)


0 yorum:

Yorum Gönder

 

"Allahsız Oğlu Allahsız"

Firavunların Laneti ile Damgalandı: "Allahsız Oğlu Allahsız" - Açık İstihbarat

Sizi artık ne gücünüz, ne malınız mülkünüz, ne gizli hesaplardaki paranız, gizli ortaklıklarınız, sansürünüz, RTÜK'ünüz, her yıl yenisini yaptırmakla övündüğünüz hapishaneleriniz, eteğinizi öpen basınınız, biat etmiş yargıçlarınız, silah arkadaşları bin bir iftirayla tutuklanırken size topuk selamı veren generalleriniz;

Ne öfke ve kin kusan diliniz, korku filmine dönen çehreniz, yalakalarınız, dalkavuklarınız, jurnalcileriniz, gaz bombalarınız, özel yetkili mahkemeleriniz, 'akilleriniz'...

Allah'ı kandırmak, güya günahlarınızın kefaletini ödeyip sıyırmak amacıyla, halkın parasıyla inşa ettirmeye giriştiğiniz cami-mabed'leriniz..

Hiç birisi kurtaramayacak demektir...

Devamı...

Perdenin arkasında hava kötü

Sürece Diyarbakır'dan bakınca...


Örgütün gizli ajandasını anlamamız
için son iki gün içinde yerinde teyit ettiğim üç noktayı kayda geçeyim:

1- Örgüte katılım artıyor.Yeni yapıda rol almak için dağa çıkanlar artıyor. Burada örgütün şöyle bir taktiği var. Çekilme adı altında gidenlerin ciddi bir kısmı bu yeni katılımlar. Bir yandan da tecrübeliler içeride bekletiliyor. Hem bölgedeki koordinasyonu yapıyorlar hem de olası bir yol kazası sonrası çatışmaya hazır bekliyorlar. Plana göre ekime kadar tecrübeliler çıkmayacak. Sonra da kar kış bahanesiyle kalmaya çalışacaklar.

2- PKK ağır silahlarını ve bombaları belli bölgelerde depoladı.
Etraflarını da bubi tuzakları ve mayınlarla çevirdi. Dolayısıyla ihtiyaç halinde lojistik sorunu yaşamayacak. Asker bir şekilde buralara girmek isterse de ağır zayiat verecek.

3- Örgüt bu süreci legalleşme dönemi olarak gördüğü için önceki gün yeni bir kampanyanın startını verdi. Bundan sonra herkes evine ve işyerine Öcalan posterleri asacak.

4- Örgüt uyuşturucu ekimine hız vermiş. Diyarbakır kırsalı esrar tarlalarıyla dolu. Diyarbakır neredeyse suç ihraç ediyor. 'Nasıl olsa çözüm sürecindeyiz operasyon olmaz' diye köylüleri de baskı altına almışlar.

Başka örnekler de vermek mümkün. Yani örgüt bir yandan çözüm/barış diyor ama öbür taraftan başka bir ajandanın yol haritasını uyguluyor.