1 Aralık 2017 Cuma

MESELE "MİLLİ" İSE...


Zarraf davasının “milli bir mesele” haline geldiğinden yana bir şüphemiz yok.

Fakat bu “mesele”, ABD’nin kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak için fırsat bu fırsat diyerek kullandığı, tesadüfen ortalığa faş olmuş bir mesele de değildir. Evvela bunun iyi bilinmesi lazım.

Bu mesele, yıllar öncesinden “tarafları arasında” mutabakata varılmış o meş’um BOP Projes’inden kaynaklanan ve taraflardan birinin anlaşma şartlarını ihlal etmesinden dolayı ortaya çıkmış bir meseledir.

An itibarı ile ortaya çıkan “fiili durum”, sonuçları itibarı ile bu anlaşmanın tarafı olmayan, ya da “olmadığını zanneden” Türk milletinin maddi ve manevi varlığına kasteder bir hâle dönüşmüştür. Daha da açığı, Türk milleti, şartlarından haberdar olmadığı bir borç anlaşmasına, vekâlet verdiği bir iktidar yolu ile bilmeden kefil edilmiştir. Meselenin milli bir hal arz eder hale gelmiş olmasının sebebi işte budur.

Böyle bir durumda yapılacak ilk iş, kendisini böyle bir borç altına sokan vekili azletmek ve vekâletin iptali için gerekli girişimlerde bulunmak ve bizzat o meş’um anlaşmayı ve onun taraflarını ve dahi “kendi varlığı üzerinden yapılan pazarlıkları” tanımadığını bütün dünyaya ilan etmektir.

Aksi durumda, kendini dolandıran vekilinin arkasında durduğunu “gururla” ilan ederek ve ‘ben bu borcu ödemem’ diyerek bu yükümlülükten kurtulunamaz.

Mesele “milli” ise, ilk yapılacak iş de budur!…0 yorum:

Yorum Gönder

 

"Allahsız Oğlu Allahsız"

Firavunların Laneti ile Damgalandı: "Allahsız Oğlu Allahsız" - Açık İstihbarat

Sizi artık ne gücünüz, ne malınız mülkünüz, ne gizli hesaplardaki paranız, gizli ortaklıklarınız, sansürünüz, RTÜK'ünüz, her yıl yenisini yaptırmakla övündüğünüz hapishaneleriniz, eteğinizi öpen basınınız, biat etmiş yargıçlarınız, silah arkadaşları bin bir iftirayla tutuklanırken size topuk selamı veren generalleriniz;

Ne öfke ve kin kusan diliniz, korku filmine dönen çehreniz, yalakalarınız, dalkavuklarınız, jurnalcileriniz, gaz bombalarınız, özel yetkili mahkemeleriniz, 'akilleriniz'...

Allah'ı kandırmak, güya günahlarınızın kefaletini ödeyip sıyırmak amacıyla, halkın parasıyla inşa ettirmeye giriştiğiniz cami-mabed'leriniz..

Hiç birisi kurtaramayacak demektir...

Devamı...

Perdenin arkasında hava kötü

Sürece Diyarbakır'dan bakınca...


Örgütün gizli ajandasını anlamamız
için son iki gün içinde yerinde teyit ettiğim üç noktayı kayda geçeyim:

1- Örgüte katılım artıyor.Yeni yapıda rol almak için dağa çıkanlar artıyor. Burada örgütün şöyle bir taktiği var. Çekilme adı altında gidenlerin ciddi bir kısmı bu yeni katılımlar. Bir yandan da tecrübeliler içeride bekletiliyor. Hem bölgedeki koordinasyonu yapıyorlar hem de olası bir yol kazası sonrası çatışmaya hazır bekliyorlar. Plana göre ekime kadar tecrübeliler çıkmayacak. Sonra da kar kış bahanesiyle kalmaya çalışacaklar.

2- PKK ağır silahlarını ve bombaları belli bölgelerde depoladı.
Etraflarını da bubi tuzakları ve mayınlarla çevirdi. Dolayısıyla ihtiyaç halinde lojistik sorunu yaşamayacak. Asker bir şekilde buralara girmek isterse de ağır zayiat verecek.

3- Örgüt bu süreci legalleşme dönemi olarak gördüğü için önceki gün yeni bir kampanyanın startını verdi. Bundan sonra herkes evine ve işyerine Öcalan posterleri asacak.

4- Örgüt uyuşturucu ekimine hız vermiş. Diyarbakır kırsalı esrar tarlalarıyla dolu. Diyarbakır neredeyse suç ihraç ediyor. 'Nasıl olsa çözüm sürecindeyiz operasyon olmaz' diye köylüleri de baskı altına almışlar.

Başka örnekler de vermek mümkün. Yani örgüt bir yandan çözüm/barış diyor ama öbür taraftan başka bir ajandanın yol haritasını uyguluyor.